Uživatelské jméno: Heslo:
Baner Baner Baner Baner
Vydáno: 6.8.2017

V srpnu přivítala Vysočina mezinárodní peloton

Pouze Rostislav Krotký startoval v barvách Vysočiny v letošním ročníku mezinárodního etapového závodu Vysočina 2017. Jeho parťáci z předchozích let postupně s vrcholnou cyklistikou skončili, nejlepší současný závodník z Vysočiny Martin Hunal obléká barvy Elkov Author a noví závodníci, kteří by byli schopni absolvovat takto těžký závod na Vysočině zatím nejsou. Přesto se Rosťovi jako nejstaršímu závodníkovi na startu letošního ročníku podařilo v kopcovitém závodě dostat až na celkové 18. místo.
Závod se již tradičně rozhodoval už v první etapě, která jako každý rok naznačila okruh nejlepších, kteří jsou schopní bojovat o stupně vítězů. Etapu opanoval tým Elkov Author, který vyprovokoval únik asi dvacetičlenné skupiny ve které měl nejpočetnější zastoupení. Následně i tuto skupinu na větru zredukoval a do cíle si jezdci Elkovu přivezli jen pár soupeřů. Do žlutého dresu pro nejlepšího závodníka se oblékl Jiří Polnický.
Na první etapu byl dobře připravený i Rostislav Krotký, který si nenechal odjet již zmíněnou dvacetičlennou skupinu. V závěrečném spurtu v Přibyslavi mu již sice chyběly síly, ale 18. místem si splnil cíl první etapy, když na hlavní pole získal téměř pětiminutový náskok.
Druhá etapa zavedla závodníky na náročný okruh u Poličky. Po deštivé noci byla trať mokrá a ani předpověď neslibovala příznivé počasí. Hned v prvním stoupání odjela z pelotonu skupina, která nikoho neohrožovala, takže se etapa nakonec odehrávala v poklidném tempu, kdy z pelotonu odpadali jen slabší závodníci. Etapu však výrazným způsobem narušil nepříjemný pád, a dva závodníci museli být letecky přepraveni do nemocnice. V Poličce pak spurtoval celý peloton. Rostislav Krotký dokončil etapu na 21. místě.
Třetí etapa pokračovala již za pěkného počasí na čtyřech větších okruzích u Bystřice nad Pernštejnem. Jezdci Elkov Author si nadále hlídali situaci a ani tato etapa nepřinesla zásadní změnu v celkovém pořadí. V průběhu závodu se na čele pohybovala šestice závodníků. Situaci zde kontroloval z týmu Elkov Tomáš Bucháček. Skupina nakonec do cíle dorazila s malým náskokem a Tomáš Bucháček vystřídal ve žlutém dresu svého týmového kolegu Jiřího Polnického. Rostislav Krotký dokončil etapu v hlavní skupině na 22. místě se ztrátou necelé minuty na vítěze.
Poslední čtvrtá etapa měla definitivně rozhodnout o vítězi. Přestože byla nejkratší, profilově patřila rozhodně k těm nejtěžším. Na 84km museli závodníci absolvovat 6 náročných stoupání s převýšením 300m. Hned v úvodním stoupání se peloton začal trhat a ve druhém kopci již byla na čele zhruba třicetičlenná skupina. Rostislav Krotký se pohyboval na chvostu této skupiny. V předposledním kopci však již definitivně ztratil kontakt a do cíle dorazil na 32. místě s asi 4 min ztrátou na tuto skupinu. Přesto se mu podařilo v celkovém pořadí udržet 18. místo. Ve 4. etapě zvítězil závodník Elkovu Michael Kukrle, který v celkovém hodnocení vystřídal na čele Tomáše Bucháčka. Společně s ním do cíle poslední etapy dorazil Martin Hunal, který se tak posunul na celkové 2. místo. Celkově třetí pak skončil Tomáš Bucháček. Elkov Author tento rok ovládl celý závod, když se ještě na čtvrtém místě umístil Jiří Polnický.

Edit  New

O projektu Vysočina cycling

Tento projekt je zaměřen na podporu výkonnostní cyklistiky na Vysočině, a to především cyklistiky silniční. Nebráníme se ani dalším disciplínám, především horským kolům, na kterých jezdí na Vysočině spousta cyklistů. Tréninkové metody jsou totiž pro obě disciplíny velmi podobné.
Přestože je na Vysočině cyklistika velmi populárním rekreačním sportem, neexistuje zde poslední roky žádný kvalitní silniční cyklistický klub, který by úspěšně reprezentoval na českých nebo zahraničních soutěžích. Talentovaní sportovci nemají odborné vedení, a proto buď odchazí do jiných klubů, nebo raději provozují jiné sporty. Ti kteří u cyklistiky zůstanou, mají velmi omezenou možnost využít svého potenciálu, protože často sbírají své cyklistické zkušenosti pouze způsobem pokus-omyl. Tento projekt by měl nabídnout možnost, jak získat důležité vědomosti od zkušených profesionálů a umožnit tak všem cyklistům rychlejší a efektivnější výkonnostní růst. Projekt není zaměřen pouze na mladé cyklisty, ale i na ty starší, kteří pak mohou nasbírané zkušenosti předávat dál.
K našemu projektu se mohou připojit nejen cyklisté z Vysočiny, ale i ti kteří sem často jezdí nebo mají jednoduše Vysočinu rádi.
Zakladatelem projektu je Ing. Rostislav Krotký. Od narození žije a trénuje na Vysočině, a proto k ní má vřelý vztah. Své závodní a tréninkové zkušenosti sbíral 20 let v předních českých cyklistických klubech. Poslední roky své aktivní kariéry působí v kontinentálním týmu AC Sparta Praha. Ve svých cyklistických začátcích prošel i kluby na Vysočině, v Třebíči a v Jihlavě. Protože chce i nadále působit v cyklistice, kterou má rád, rozhodl se založit tento projekt a předávat své dlouholeté zkušenosti dalším aktivním cyklistům.
Projekt by měl nabídnout nejen kvalitní tréninkové vedení, ale také možnost účastnit se různých společných cyklistických akcí, a to nejen pravidelných tréninků, ale i tréninkových kempů pod odborným vedením. Tyto kempy mohou být nejen zajímavým zpestřením tréninkového procesu, ale hlavně pomohou získat všem účastníkům správné cyklistické návyky, a to i v oblasti stravování a regenerace.
Z nejlepších sportovců bychom rádi vytvořili kvalitní cyklistický tým, který by úspěšně reprezentoval Vysočinu na cyklistických akcích, a to nejen v naší republice, ale i v zahraničí. Pro fungování takového týmu je nezbytně nutná i podpora z řad sponzorů. Proto budeme rádi, když se nám podaří navázat spolupráci s úspěšnými firmami v našem kraji i okolí, které by chtěly spojit své jméno s cyklistikou na Vysočině. Rádi jim pomůžeme ke zviditelnění a propagaci jejich jména a výrobků.
 • Cyklistický klub Vysočina cycling, o.s.

  adresa: Lipník 108
  675 52
  IČO: 22745076
  email: info (zavináč) vysocinacycling.cz
 • Předseda klubu

  Ing. Rostislav Krotký
  Lipník 108
  675 52
  Tel: 724 503 016
 • FFWD

  Jaderná elektrárna Dukovany

  První reaktorový blok byl uveden do provozu v květnu 1985, poslední čtvrtý blok v červenci 1987. Maximálního projektového výkonu 1760 MW dosáhla elektrárna v červenci 1987. Spuštění dvou jaderných bloků – druhého a třetího – v jediném roce 1986 a na jedné lokalitě bylo ve své době zcela unikátní a doposud se ve světě neopakovalo. Více než 80 % použitých zařízení je vyrobeno v ČR.
  Od roku 1985 do ledna roku 2015 bylo na všech čtyřech blocích elektrárny vyrobeno více než 384 miliard kWh elektrické energie, což je nejvíce ze všech elektráren v České republice. Elektrárna Dukovany pokrývá přibližně 20 % spotřeby elektřiny v ČR. Ročně vyrobí více než 14 mld. kWh, což by stačilo k pokrytí spotřeby všech domácností v ČR.
 • FFWD

  FAST FORWARD

  Fast Forward Wheels nabízí ucelenou řadu silničních zapletených kol. Nabídka začíná nízkoprofilovými koly řady F2 a končí až u vysokých aerodynamických kol řady F9.
  Zejména galuskové verze silničních řad lze s úspěchem použít i v cyklokrosu. Lehkost a odolnost těchto kol oceníte ve strmých výjezdech nebo rychlých přesunech či sprinterských koncovkách.
  FFWD Wheels dokáží být Vašim partnerem také na dráze. Vyberte si od klasických výpletů, přes loukotě až po disk přesně taková kola, která Vám budou na dráze dávat náskok před soupeři.
  V disciplínách, kde se každá sekunda počítá, můžete počítat také s koly FFWD. Připravena jsou pro Vás 90 mm vysoká kola řady F9 s D.A.R.C. technoglogií, loukoťová kola a také celokarbonvý disk.
 • Tour Sport

  TOUR SPORT

  Naše společnost se zabývá prodejem veškerého sportovního vybavení. V prvních letech našeho obchodování jsme se zajímali o maloobchodní prodej sportovní obuvi a vybavení pro turisty.Až o pár let později jsme se rozhodli začít nabízet k prodeji jízdní kola a lyže a celý náš sortiment nadále rozšiřovat.
 • KALAS

  KALAS

  Cyklistické dresy s logem KALAS oblékají mistři světa, olympijští vítězové, členové národních reprezentací, ale i tisíce rekreačních cyklistů z více než 20 zemí světa. Připojte se k nim. Sportovní oblečení KALAS je synonymem pro nepřekonatelné funkční vlastnosti, špičkové zpracování, nápaditý design i dlouhou životnost.
 • DECATHLON

  DECATHLON

  Jsme tým nadšených sportovců. Naším smyslem je dělat sport dostupnější. Milujeme sport, děláme do co nás baví. Máme odvahu. Jsme Decathlon United.
 • ISOSTAR

  ISOSTAR

  Isostar je naprostým evropským leaderem v oblasti sportovní výživy. Na českém trhu má stabilní pozici již 40 let, přední čeští sportovci v čele s extraligovým hokejovým týmem mají ke značce dlouhodobě důvěru. Dobrá distribuce produktů v supermarketech, drogeriích, sportovních obchodech atd. je činí snadno dostupným i pro širokou veřejnost.
 • Jaroslav Svoboda - Sports Photography

  Jaroslav Svoboda - Sports Photography

  Sportovní fotograf z Vysočiny, který se zaměřuje především na cyklistiku. Jeho fotky naleznete i na našem webu.


 • i-trenink

  AC Sparta Praha Cycling

  Continental cycling team - oficiální stránky týmu AC Sparta Praha Cycling. Partneři, složení týmu, kalendář, výsledky, historie a fotogalerie.


 • i-trenink

  Inza Performance Cycling Software

  Profesionální cyklistický tréninkový software vyhodnocující pomocí unikátních analýz především data z cyklistických wattmetrů s cílem stanovit výkonnost a trénovanost daného jedince.
 • Jihlavská 24 MTB

  Jihlavská 24 MTB

  Propagovat cyklistiku a přivést ji do samotného centra krajského města Jihlava se daří organizátorům této extrémní cyklistické akce.


Rostislav Krotký © 2011-2013
Optimalizováno pro: Firefox, Google Chrome a Internet Explorer 9