Uživatelské jméno: Heslo:
Baner Baner Baner Baner
Vydáno: 1.7.2017

Silniční Mistrovství ČR a SR v Žiaru nad Hronom

V silničním závodě na Mistrovství ČR a SR zvítězil Zdeněk Štybar, Rostislav Krotký dokončil na 54. místě jako 37 z českých závodníků. Na startu se objevila většina českých a slovenských hvězd včetně Mistra světa Petera Sagana. Dále nechyběl Roman Kreuziger, Petr Vakoč, Jan Bárta a další. Startovní listina čítala celkem 172 závodníků.
Silniční závod mužů se jel na trati 193km. Organizátoři pro závodníky připravili zhruba 28km dlouhý okruh s několika kratšími kopci, který měl vyhovovat zejména klasikářům typu Petera Savana nebo Zdeňka Štybara. To se nakonec i potvrdilo.
Tento typ tratě seděl i zástupci Vysočiny Rostislavu Krotkému, který si trať před startem pochvaloval. Po sobotní projížďce tratě konstatoval: „Tato trať mi bude sedět. Trochu mi vadí plůtky, na hlavní silnici oddělující provoz, ale větší část okruhu je členitá a vybízí k závodění. Na závod se mi podařilo v rámci mých možností dobře připravit, tak doufám, že se mi bude dařit.“
Na samotný závod se hlavně kvůli Peteru Saganovi přišlo podívat velké množství diváků. Po trati jich bylo zhruba 25.000. Nejvíce jich bylo v oblasti startu a cíle a ve fan-zóně v polovině okruhu, kde byla silnici obsypána jako na velkých Tour. Diváci tu měli k dispozici i velkoplošné obrazovky, aby ji ze závodu nic neuteklo.
Závod odstartoval ihned ve vysokém tempu. Netrvalo dlouho a oddělila se silná skupina, kde měla zastoupení většina silných českých týmů. Nechyběli ani profesionálové Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar a Petr Vakoč. Jediným slovenským zástupcem v této skupině byl Juraj Sagan.
Vedoucí skupina si postupně vypracovala rozhodující náskok na peloton. V půlce závodu již bylo jasné, že rozhodovat o vítězi se bude z této skupiny. Velkou konkurencí pro profesionály byl nejsilnější český tým ELKOV Author. Ve výborné formě se ukázal Josef Černý, který se nejprve pokusil o samostatný únik a po té se ze skupiny odpoutal společně se Zdeňkem Štybarem. V závěrečném stoupání se však ukázal silnější Zdeněk Štybar a přijel si pro vítězství. Za druhým Josefem Černým dorazil do cíle s mírným náskokem před zbytkem skupiny Juraj Sagan, který tak získal slovenský titul. Celkově čtvrtý a třetí z Čechů dospurtoval Petr Vakoč. Petr Sagan společně s Aloisem Kaňkovským přivedli zbytek hlavního pelotonu, který se v závěrečných okruzích rozdrobil na menší skupiny.
Rostislav Krotký se držel celý závod v hlavním poli, ve kterém se pohyboval i Peter Sagan. Do předposledního ze sedmi okruhů najížděl na čele pelotonu, který se již začínal trhat. V závěru předposledního okruhu došlo v již notně redukovaném pelotonu k pádu, do kterého se bohužel také připletl. Zpět do pelotonu se již bohužel nedokázal vrátit a na začátku posledního okruhu jej dojela skupina, ve které nakonec závod dokončil.
Rosťa svůj výkon zhodnotil slovy: „Dnes se mi nejelo moc dobře. Bylo hned od začátku velké vedro a navíc mě trochu trápily střevní potíže. Za normálních okolností bych si po pádu, kterému jsem se dokázal vyhnout, dojel zpět do balíku. Musel jsem pouze zastavit a objet popadané závodníky. Bohužel v té chvíli už na to nebyly síly. Před závodem jsem si věřil na lepší výsledek, ale nakonec jsem byl rád, že jsem dojel alespoň takto.“
Z Vysočiny se na start závodu postavil ještě Martin Hunal v barvách týmu ELKOV Author. Ani jemu se příliš nedařilo a dokončil závod celkově 77., jako 50. z českých závodníků. Své zastoupení měla Vysočina také v závodě žen a v závodě juniorů.
Mezi juniory startoval i bývalý závodník týmu Vysočina Cycling Vojtěch Řepa, nyní už v dresu Favoritu Brno, a vedl si výborně. Závod dokončil na celkovém 6. místě, což znamenalo mezi českými závodníky trošku nepopulární čtvrtou pozici. Medale mu utekla opravdu o kousek, ale vzhledem k tomu že startuje mezi juniory teprve první rok, bude mít ještě příležitost svoje umístění vylepšit.
Mezi ženami se ukázala také třebíčská závodnice Tereza Neumanová, závodící v týmu Dukla Praha. Té se mistrovský závod také povedl a podobně jako Vojta obsadila nepopulární čtvrtou pozici mezi českými závodnicemi, když celkově dokončila závod na pátém místě. Opět se ale jedná o mladou závodnici, která má svou závodní kariéru teprve před sebou a určitě bude mít šanci vybojovat medaili v následujících letech.
Vysočina se rozhodně na silničním mistrovství neztratila, i když dres týmu z Vysočiny oblékl vlastně jen jeden její zástupce.

Edit  New

O projektu Vysočina cycling

Tento projekt je zaměřen na podporu výkonnostní cyklistiky na Vysočině, a to především cyklistiky silniční. Nebráníme se ani dalším disciplínám, především horským kolům, na kterých jezdí na Vysočině spousta cyklistů. Tréninkové metody jsou totiž pro obě disciplíny velmi podobné.
Přestože je na Vysočině cyklistika velmi populárním rekreačním sportem, neexistuje zde poslední roky žádný kvalitní silniční cyklistický klub, který by úspěšně reprezentoval na českých nebo zahraničních soutěžích. Talentovaní sportovci nemají odborné vedení, a proto buď odchazí do jiných klubů, nebo raději provozují jiné sporty. Ti kteří u cyklistiky zůstanou, mají velmi omezenou možnost využít svého potenciálu, protože často sbírají své cyklistické zkušenosti pouze způsobem pokus-omyl. Tento projekt by měl nabídnout možnost, jak získat důležité vědomosti od zkušených profesionálů a umožnit tak všem cyklistům rychlejší a efektivnější výkonnostní růst. Projekt není zaměřen pouze na mladé cyklisty, ale i na ty starší, kteří pak mohou nasbírané zkušenosti předávat dál.
K našemu projektu se mohou připojit nejen cyklisté z Vysočiny, ale i ti kteří sem často jezdí nebo mají jednoduše Vysočinu rádi.
Zakladatelem projektu je Ing. Rostislav Krotký. Od narození žije a trénuje na Vysočině, a proto k ní má vřelý vztah. Své závodní a tréninkové zkušenosti sbíral 20 let v předních českých cyklistických klubech. Poslední roky své aktivní kariéry působí v kontinentálním týmu AC Sparta Praha. Ve svých cyklistických začátcích prošel i kluby na Vysočině, v Třebíči a v Jihlavě. Protože chce i nadále působit v cyklistice, kterou má rád, rozhodl se založit tento projekt a předávat své dlouholeté zkušenosti dalším aktivním cyklistům.
Projekt by měl nabídnout nejen kvalitní tréninkové vedení, ale také možnost účastnit se různých společných cyklistických akcí, a to nejen pravidelných tréninků, ale i tréninkových kempů pod odborným vedením. Tyto kempy mohou být nejen zajímavým zpestřením tréninkového procesu, ale hlavně pomohou získat všem účastníkům správné cyklistické návyky, a to i v oblasti stravování a regenerace.
Z nejlepších sportovců bychom rádi vytvořili kvalitní cyklistický tým, který by úspěšně reprezentoval Vysočinu na cyklistických akcích, a to nejen v naší republice, ale i v zahraničí. Pro fungování takového týmu je nezbytně nutná i podpora z řad sponzorů. Proto budeme rádi, když se nám podaří navázat spolupráci s úspěšnými firmami v našem kraji i okolí, které by chtěly spojit své jméno s cyklistikou na Vysočině. Rádi jim pomůžeme ke zviditelnění a propagaci jejich jména a výrobků.
 • Cyklistický klub Vysočina cycling, o.s.

  adresa: Lipník 108
  675 52
  IČO: 22745076
  email: info (zavináč) vysocinacycling.cz
 • Předseda klubu

  Ing. Rostislav Krotký
  Lipník 108
  675 52
  Tel: 724 503 016
 • FFWD

  Jaderná elektrárna Dukovany

  První reaktorový blok byl uveden do provozu v květnu 1985, poslední čtvrtý blok v červenci 1987. Maximálního projektového výkonu 1760 MW dosáhla elektrárna v červenci 1987. Spuštění dvou jaderných bloků – druhého a třetího – v jediném roce 1986 a na jedné lokalitě bylo ve své době zcela unikátní a doposud se ve světě neopakovalo. Více než 80 % použitých zařízení je vyrobeno v ČR.
  Od roku 1985 do ledna roku 2015 bylo na všech čtyřech blocích elektrárny vyrobeno více než 384 miliard kWh elektrické energie, což je nejvíce ze všech elektráren v České republice. Elektrárna Dukovany pokrývá přibližně 20 % spotřeby elektřiny v ČR. Ročně vyrobí více než 14 mld. kWh, což by stačilo k pokrytí spotřeby všech domácností v ČR.
 • FFWD

  FAST FORWARD

  Fast Forward Wheels nabízí ucelenou řadu silničních zapletených kol. Nabídka začíná nízkoprofilovými koly řady F2 a končí až u vysokých aerodynamických kol řady F9.
  Zejména galuskové verze silničních řad lze s úspěchem použít i v cyklokrosu. Lehkost a odolnost těchto kol oceníte ve strmých výjezdech nebo rychlých přesunech či sprinterských koncovkách.
  FFWD Wheels dokáží být Vašim partnerem také na dráze. Vyberte si od klasických výpletů, přes loukotě až po disk přesně taková kola, která Vám budou na dráze dávat náskok před soupeři.
  V disciplínách, kde se každá sekunda počítá, můžete počítat také s koly FFWD. Připravena jsou pro Vás 90 mm vysoká kola řady F9 s D.A.R.C. technoglogií, loukoťová kola a také celokarbonvý disk.
 • KALAS

  KALAS

  Cyklistické dresy s logem KALAS oblékají mistři světa, olympijští vítězové, členové národních reprezentací, ale i tisíce rekreačních cyklistů z více než 20 zemí světa. Připojte se k nim. Sportovní oblečení KALAS je synonymem pro nepřekonatelné funkční vlastnosti, špičkové zpracování, nápaditý design i dlouhou životnost.
 • RATTLER

  RATTLER

  Provozujeme specializovaný maloobchodní a velkoobchodní e-shop s cyklistickým zbožím. Jsme výhradní dovozce a distributor řady světových cyklistických značek pro Českou republiku a Slovensko. Online prodej cyklistického oblečení NUCKILY a SOOMOM, brašen ROSWHEEL, svítilen FEREI, řazení microSHIFT, klik DRIVELINE a dalšího zboží.
 • MANN-FILTER

  MANN-FILTER

  MANN-FILTER je obchodní značkou společnosti MANN+HUMMEL, partnera a dodavatele komponentů a originálních dílů (OE) pro automobilový a strojní průmysl. Produkty společnosti MANN+HUMMEL jsou vyrobeny na základě nejvyšší kvality. To platí také pro dodávky originálních dílů (OE) dodávaných do automobilek a dílů pro náhradní spotřebu se značkou MANN-FILTER.
 • Catlike

  Catlike

  Catlike je španělský výrobce špičkových cyklistických přileb a brýlí, které používají závodníci i na Tour de France, Giru,Vueltě a MS. Vrcholem v nabídce značky je model Whisper, který je v nabídce firmy s každoročními inovacemi již čtyři roky. Mohli jste jej spatřit na hlavách dvou olympijských vítězů 2008 (Julien Absalon a Samuel Sánchez) , Thor Hushovd /mistr světa 2010 na silnici/ i mistryně světa v XC 2008 (Marga Fullana). V Catlike přilbách letos bude závodit nový silniční profiteam Movistar, ale i české týmy.
 • Inkospor

  Inkospor

  Prémiová kvalita pro vaše zdraví a ještě lepší výkon! Ne vždy je kvalita tam, kde je to na výrobku napsáno. Podobně jako skvělý kuchař nemůže ze špatných surovin připravit dobré jídlo, tak ani špatný kuchař z dobrých surovin nepřichystá lahodný pokrm. Pro výrobky prémiové kvality je rozhodující správné složení, čistota ingrediencí a přísně kontrolované výrobní postupy. A přesně to vám nabízí sportovní výživa INKOSPOR ve svých produktových řadách ACTIVE a X-TREME. Sportovní výživa INKOSPOR se vyznačuje především následujícími vlastnostmi: Produkty se vyrábí podle nejnovějších sportovně-vědeckých poznatků z těch nejlepších surovin a prochází řadou odborných testů a analýz. Produkty podléhají přísné permanentní kontrole jakosti, jež zaručuje jejich nejvyšší kvalitu a bezpečnost. Neměcká značka INKOSPOR disponuje vlastním výzkumem, vývojem a produkcí na nejvyšší evropské úrovni. Všechny produkty se mohou pochlubit mimořádně vytříbenou, lahodnou chutí. Značka INKOSPOR zaručuje maximální úroveň bezpečnosti svých výrobků. Každý se může snadno přesvědčit, že heslo "prémiová kvalita" pro nás v žádném případě není jen prázdným pojmem.
 • MOOSE

  MOOSE

  Nejzákladnější filosofií značky MOOSE je nabídnout svým zákazníkům technicky i materiálově propracované výrobky za přijatelnou cenu. MOOSE převádí poznatky z vrcholového sportu do každodenního života, a proto mezi našimi partnery a zákazníky najdete nejen špičkové profesionály, ale třeba i Vaše známé a přátele.
 • TWINSPORT

  TWINSPORT

  Jsme na trhu od roku 1997. Specializujeme se na jízdní kola, lyžování a snowboarding. Provádíme servis jízdních kol a lyží. Na prodejně v Třebíči prodáváme zboží renomovaných značek jako jsou SPECIALIZED, ELAN, SUPERIOR, SCOTT, FELT, GHOST, CITY BIKES aj. Nechceme Vám prodat kolo, které doručí přepravní služba a tím to pro nás skončí. Snad každé dobré zboží si zaslouží trochu té prodejní kultury. Trochu si o vybraném zboží a o daném sportu popovídat, vyzkoušet si zboží, mít z nákupu přirozenou radost. Vybrané zboží si můžete otestovat i formou zapůjčení.
 • Tour Sport

  TOUR SPORT

  Naše společnost se zabývá prodejem veškerého sportovního vybavení. V prvních letech našeho obchodování jsme se zajímali o maloobchodní prodej sportovní obuvi a vybavení pro turisty.Až o pár let později jsme se rozhodli začít nabízet k prodeji jízdní kola a lyže a celý náš sortiment nadále rozšiřovat. V dnešní době již nabízíme prodej kol značek Pells, Superior, Haibike, Mondraker, CTM, Norco. Ve vybavení pro lyžaře se specializujeme na značky Blizzard, Atomic, Salomon, Rossignoll.Ve snowboardingu ve sportu plného radikálních změn prodáváme značky Bataleon, Burton a pro začátečníky prkna značek Stuf, Tempish.Pro pohyb je důležité také správné oblečení, abychom se mohli oddávat našim radovánkám za každého počasí a již několik let spolupracujeme na té nejvyšší úrovni se značkou Nordblanc, Protest, Burton.
 • Jaroslav Svoboda - Sports Photography

  Jaroslav Svoboda - Sports Photography

  Sportovní fotograf z Vysočiny, který se zaměřuje především na cyklistiku. Jeho fotky naleznete i na našem webu.


 • i-trenink

  AC Sparta Praha Cycling

  Continental cycling team - oficiální stránky týmu AC Sparta Praha Cycling. Partneři, složení týmu, kalendář, výsledky, historie a fotogalerie.


 • SPEEDweaponry

  SPEEDweaponry

  Prodáváme pouze jedničky, druhá místa nás nezajímají. BMC, ZIPP, CycleOps, Compex, POWERbreathe, Speedplay.
 • i-trenink

  Inza Performance Cycling Software

  Profesionální cyklistický tréninkový software vyhodnocující pomocí unikátních analýz především data z cyklistických wattmetrů s cílem stanovit výkonnost a trénovanost daného jedince.
 • Cestné Maratóny

  Cestné Maratóny

  Táto stránka je vytvorená hobby cyklistami pre hobby cyklistov a je zameraná na cestné maratóny na Slovensku a v susedných štátoch.


 • Jihlavská 24 MTB

  Jihlavská 24 MTB

  Propagovat cyklistiku a přivést ji do samotného centra krajského města Jihlava se daří organizátorům této extrémní cyklistické akce.


Rostislav Krotký © 2011-2013
Optimalizováno pro: Firefox, Google Chrome a Internet Explorer 9