Uživatelské jméno: Heslo:
Baner Baner Baner Baner
Vydáno: 1.7.2016

Mistrovství ČR a SR na silnici se špičkovou účastí

Jezdci týmu Vysočina Cycling startovali v neděli na nejprestižnější domácí silničářské akci, Mistrovsví republiky. Tentokrát hostil nejlepší české a slovenské cyklisty jihomoravský Kyjov. Na startu se objevilo opravdu to nejlepší, co česká a slovenská cyklistika může nabídnout.
Nechyběli jezdci ProTour Roman Kreuziger, Zděněk Štybar, Leopold Konig, PetrVakoč i Jan Bárta, ale hlavně nechyběl ani aktuální držitel duhového trikotu Mistra světa Petr Sagan. Na start se postavili i ostatní čeští a slovenští závodníci působící v zahraničních týmech a samozřejmě i všechny největší české týmy.
Startovní pole tak čítalo zhruba 200 závodníků, kteří se už v 8h vydali na náročnou trať v okolí Kyjova. Organizátoři si pro závodníky připravili 185km rozložených do devíti okruhů. V každém okruhu museli jezdci překonat dvě náročná stoupání, která byla s postupujícím časem pro mnoho jezdců stále těžší a těžší. Celkové převýšení, které jezdci absolvovali čítalo zhruba 3000 výškových metrů.
Vzhledem ke kvalitě startovního pole a boji o nominaci na olympijské hry v Riu, byl tento závod i velmi mediálně sledovaný. Celý závod byl přenášen přímým přenosem v České televizi, což se už několik let v českých podmínkách vzhledem k náročnosti a ceně takového přenosu žádnému organizátorovi nepodařilo.
V barvách týmu Vysočina Cycling nastoupili na start Rostislav Krotký a Pavel Kopecký. Hlavním cílem obou závodníků bylo úspěšně dokončit závod a ukázat se svým fanouškům, kteří je přišli povzbudit přímo na trať a nebo je sledovali na televizních obrazovkách. Bohužel hned v úvodu závodu vyřadili technické problémy Pavla Kopeckého. Ten po absolvování dvou okruhů musel závod vzdát. V závodě však úspěšně pokračoval Rostislav Krotký.
Rosťa sice již patří mezi nejstarší závodníky v pelotonu, ale o to více těží ze svých zkušenosti. I když už třetím rokem není profesionálem, stále se dokáže připravit a svou formu udržet hodně vysoko. Ke své přípravě nám řekl: Letos jsem s našima klukama absolvoval na začátku března týdenní soustředění v Itálii. Nebylo to moc, ale pro takové nakopnutí do sezóny to bylo dobré. Hodně mi pomohla zimní posilovna, takže jsem udržel slušnou výkonnost do začátku května. Pak už to bylo horší. Ale rozhodl jsem se připravit na mistrák. Při práci se mi podařilo na přelomu května a června absolvovat dvoutýdenní vytrvalostní blok, kdy jsem najel asi 1500 km a další dva týdny jsem pak už jezdil jen kratší tréninky a dostal jsem se zpátky do formy a na mistráku to nebylo vůbec špatné.
K závodu Rosťa dále pokračuje: Hlavním mým cílem v mistrovském závodě bylo dokončit se slušným umístěním. Takovou reálnou metou byla pro mě první třicítka. Hned v prvním okruhu odjela skupina. Čekal jsem to, je to takový klasický průběh těchto závodů. Vzhledem k mým cílům jsem ji nechal jet, i když jsem byl v té chvíli vepředu a stačilo se jen zvednout. Čekal jsem, že jakmile se začne závodit, tak většina těchto kluků zabalí. Jenže průběh byl jiný, kopce se jezdili v tempu a celkově se moc nejelo, takže náskok skupiny narostl až na 8 minut. Hlavně nejtěžší stoupání do Strážovic bylo proti větru a nikomu se tam nechtělo ani moc tahat. V 5. okruhu jsem se rozhodl, že se alespoň trochu ukážu svým fanouškům a celý kopec jsem si vyjel na špici. Jak se moc nejelo udělal jsem však jednu chybu, která mě stála o trochu lepší umístění, moc jsem nejedl. Pocítil jsem to v sedmém okruhu, jenže na začátku osmého se začalo závodit a v kopci do Strážovic jsem zůstal vzadu. Naše skupina pak v posledním okruhu už moc nejela a tak jsem závod dokončil na celkovém 53. místě.
Závěr závodu patřil samozřejmě profesionálům z ProTour. Závod s přehledem vyhrál Roman Kreuziger, kterému tento těžký profil sedí, na druhém místě si přijel pro slovenský titu bratr Petra Sagana Juraj, který letos pojede spolu s Petrem i slavnou Tour de France a je výborně připraven. Třetím v cíli byl druhý Čech Zdeněk Štybar, čtvrtý přijel Petr Sagan, který v závěru závodu pracoval pro svého bratra. Na pátém místě a třetí z Čechů přijel do cíle Martin Hunal, závodník z nejlepšího českého týmu Whirlpool Author, ale hlavně závodník z Vysočiny, který v minulosti hostoval i v týmu Vysočina Cycling a při letošním ročníku Dukovanských okruhů získal titul Mistra kraje Vysočina, takže velká radost pro Vysočinu. Domů do Rynárce si tedy veze bronz z národního mistrovského závodu.
Další pořadí naleznete v oficiálních výsledcích na webu pořadatele. Fotogalerii z průběhu závodu pak na webu Roadcycling.cz. Záznam přímého přenosu na iVisilani České televize. Rosťovu jízdu na špici pelotonu můžete sledovat mezi 149 a 156 minutou přenosu zde: Záznam České televize. Určitě si užijete i perfektní výkon Martina Hunala a všech ostatních závodníků.

Edit  New

O projektu Vysočina cycling

Tento projekt je zaměřen na podporu výkonnostní cyklistiky na Vysočině, a to především cyklistiky silniční. Nebráníme se ani dalším disciplínám, především horským kolům, na kterých jezdí na Vysočině spousta cyklistů. Tréninkové metody jsou totiž pro obě disciplíny velmi podobné.
Přestože je na Vysočině cyklistika velmi populárním rekreačním sportem, neexistuje zde poslední roky žádný kvalitní silniční cyklistický klub, který by úspěšně reprezentoval na českých nebo zahraničních soutěžích. Talentovaní sportovci nemají odborné vedení, a proto buď odchazí do jiných klubů, nebo raději provozují jiné sporty. Ti kteří u cyklistiky zůstanou, mají velmi omezenou možnost využít svého potenciálu, protože často sbírají své cyklistické zkušenosti pouze způsobem pokus-omyl. Tento projekt by měl nabídnout možnost, jak získat důležité vědomosti od zkušených profesionálů a umožnit tak všem cyklistům rychlejší a efektivnější výkonnostní růst. Projekt není zaměřen pouze na mladé cyklisty, ale i na ty starší, kteří pak mohou nasbírané zkušenosti předávat dál.
K našemu projektu se mohou připojit nejen cyklisté z Vysočiny, ale i ti kteří sem často jezdí nebo mají jednoduše Vysočinu rádi.
Zakladatelem projektu je Ing. Rostislav Krotký. Od narození žije a trénuje na Vysočině, a proto k ní má vřelý vztah. Své závodní a tréninkové zkušenosti sbíral 20 let v předních českých cyklistických klubech. Poslední roky své aktivní kariéry působí v kontinentálním týmu AC Sparta Praha. Ve svých cyklistických začátcích prošel i kluby na Vysočině, v Třebíči a v Jihlavě. Protože chce i nadále působit v cyklistice, kterou má rád, rozhodl se založit tento projekt a předávat své dlouholeté zkušenosti dalším aktivním cyklistům.
Projekt by měl nabídnout nejen kvalitní tréninkové vedení, ale také možnost účastnit se různých společných cyklistických akcí, a to nejen pravidelných tréninků, ale i tréninkových kempů pod odborným vedením. Tyto kempy mohou být nejen zajímavým zpestřením tréninkového procesu, ale hlavně pomohou získat všem účastníkům správné cyklistické návyky, a to i v oblasti stravování a regenerace.
Z nejlepších sportovců bychom rádi vytvořili kvalitní cyklistický tým, který by úspěšně reprezentoval Vysočinu na cyklistických akcích, a to nejen v naší republice, ale i v zahraničí. Pro fungování takového týmu je nezbytně nutná i podpora z řad sponzorů. Proto budeme rádi, když se nám podaří navázat spolupráci s úspěšnými firmami v našem kraji i okolí, které by chtěly spojit své jméno s cyklistikou na Vysočině. Rádi jim pomůžeme ke zviditelnění a propagaci jejich jména a výrobků.
 • Cyklistický klub Vysočina cycling, o.s.

  adresa: Lipník 108
  675 52
  IČO: 22745076
  email: info (zavináč) vysocinacycling.cz
 • Předseda klubu

  Ing. Rostislav Krotký
  Lipník 108
  675 52
  Tel: 724 503 016
 • FFWD

  Jaderná elektrárna Dukovany

  První reaktorový blok byl uveden do provozu v květnu 1985, poslední čtvrtý blok v červenci 1987. Maximálního projektového výkonu 1760 MW dosáhla elektrárna v červenci 1987. Spuštění dvou jaderných bloků – druhého a třetího – v jediném roce 1986 a na jedné lokalitě bylo ve své době zcela unikátní a doposud se ve světě neopakovalo. Více než 80 % použitých zařízení je vyrobeno v ČR.
  Od roku 1985 do ledna roku 2015 bylo na všech čtyřech blocích elektrárny vyrobeno více než 384 miliard kWh elektrické energie, což je nejvíce ze všech elektráren v České republice. Elektrárna Dukovany pokrývá přibližně 20 % spotřeby elektřiny v ČR. Ročně vyrobí více než 14 mld. kWh, což by stačilo k pokrytí spotřeby všech domácností v ČR.
 • FFWD

  FAST FORWARD

  Fast Forward Wheels nabízí ucelenou řadu silničních zapletených kol. Nabídka začíná nízkoprofilovými koly řady F2 a končí až u vysokých aerodynamických kol řady F9.
  Zejména galuskové verze silničních řad lze s úspěchem použít i v cyklokrosu. Lehkost a odolnost těchto kol oceníte ve strmých výjezdech nebo rychlých přesunech či sprinterských koncovkách.
  FFWD Wheels dokáží být Vašim partnerem také na dráze. Vyberte si od klasických výpletů, přes loukotě až po disk přesně taková kola, která Vám budou na dráze dávat náskok před soupeři.
  V disciplínách, kde se každá sekunda počítá, můžete počítat také s koly FFWD. Připravena jsou pro Vás 90 mm vysoká kola řady F9 s D.A.R.C. technoglogií, loukoťová kola a také celokarbonvý disk.
 • KALAS

  KALAS

  Cyklistické dresy s logem KALAS oblékají mistři světa, olympijští vítězové, členové národních reprezentací, ale i tisíce rekreačních cyklistů z více než 20 zemí světa. Připojte se k nim. Sportovní oblečení KALAS je synonymem pro nepřekonatelné funkční vlastnosti, špičkové zpracování, nápaditý design i dlouhou životnost.
 • RATTLER

  RATTLER

  Provozujeme specializovaný maloobchodní a velkoobchodní e-shop s cyklistickým zbožím. Jsme výhradní dovozce a distributor řady světových cyklistických značek pro Českou republiku a Slovensko. Online prodej cyklistického oblečení NUCKILY a SOOMOM, brašen ROSWHEEL, svítilen FEREI, řazení microSHIFT, klik DRIVELINE a dalšího zboží.
 • MANN-FILTER

  MANN-FILTER

  MANN-FILTER je obchodní značkou společnosti MANN+HUMMEL, partnera a dodavatele komponentů a originálních dílů (OE) pro automobilový a strojní průmysl. Produkty společnosti MANN+HUMMEL jsou vyrobeny na základě nejvyšší kvality. To platí také pro dodávky originálních dílů (OE) dodávaných do automobilek a dílů pro náhradní spotřebu se značkou MANN-FILTER.
 • Catlike

  Catlike

  Catlike je španělský výrobce špičkových cyklistických přileb a brýlí, které používají závodníci i na Tour de France, Giru,Vueltě a MS. Vrcholem v nabídce značky je model Whisper, který je v nabídce firmy s každoročními inovacemi již čtyři roky. Mohli jste jej spatřit na hlavách dvou olympijských vítězů 2008 (Julien Absalon a Samuel Sánchez) , Thor Hushovd /mistr světa 2010 na silnici/ i mistryně světa v XC 2008 (Marga Fullana). V Catlike přilbách letos bude závodit nový silniční profiteam Movistar, ale i české týmy.
 • Inkospor

  Inkospor

  Prémiová kvalita pro vaše zdraví a ještě lepší výkon! Ne vždy je kvalita tam, kde je to na výrobku napsáno. Podobně jako skvělý kuchař nemůže ze špatných surovin připravit dobré jídlo, tak ani špatný kuchař z dobrých surovin nepřichystá lahodný pokrm. Pro výrobky prémiové kvality je rozhodující správné složení, čistota ingrediencí a přísně kontrolované výrobní postupy. A přesně to vám nabízí sportovní výživa INKOSPOR ve svých produktových řadách ACTIVE a X-TREME. Sportovní výživa INKOSPOR se vyznačuje především následujícími vlastnostmi: Produkty se vyrábí podle nejnovějších sportovně-vědeckých poznatků z těch nejlepších surovin a prochází řadou odborných testů a analýz. Produkty podléhají přísné permanentní kontrole jakosti, jež zaručuje jejich nejvyšší kvalitu a bezpečnost. Neměcká značka INKOSPOR disponuje vlastním výzkumem, vývojem a produkcí na nejvyšší evropské úrovni. Všechny produkty se mohou pochlubit mimořádně vytříbenou, lahodnou chutí. Značka INKOSPOR zaručuje maximální úroveň bezpečnosti svých výrobků. Každý se může snadno přesvědčit, že heslo "prémiová kvalita" pro nás v žádném případě není jen prázdným pojmem.
 • MOOSE

  MOOSE

  Nejzákladnější filosofií značky MOOSE je nabídnout svým zákazníkům technicky i materiálově propracované výrobky za přijatelnou cenu. MOOSE převádí poznatky z vrcholového sportu do každodenního života, a proto mezi našimi partnery a zákazníky najdete nejen špičkové profesionály, ale třeba i Vaše známé a přátele.
 • TWINSPORT

  TWINSPORT

  Jsme na trhu od roku 1997. Specializujeme se na jízdní kola, lyžování a snowboarding. Provádíme servis jízdních kol a lyží. Na prodejně v Třebíči prodáváme zboží renomovaných značek jako jsou SPECIALIZED, ELAN, SUPERIOR, SCOTT, FELT, GHOST, CITY BIKES aj. Nechceme Vám prodat kolo, které doručí přepravní služba a tím to pro nás skončí. Snad každé dobré zboží si zaslouží trochu té prodejní kultury. Trochu si o vybraném zboží a o daném sportu popovídat, vyzkoušet si zboží, mít z nákupu přirozenou radost. Vybrané zboží si můžete otestovat i formou zapůjčení.
 • Tour Sport

  TOUR SPORT

  Naše společnost se zabývá prodejem veškerého sportovního vybavení. V prvních letech našeho obchodování jsme se zajímali o maloobchodní prodej sportovní obuvi a vybavení pro turisty.Až o pár let později jsme se rozhodli začít nabízet k prodeji jízdní kola a lyže a celý náš sortiment nadále rozšiřovat. V dnešní době již nabízíme prodej kol značek Pells, Superior, Haibike, Mondraker, CTM, Norco. Ve vybavení pro lyžaře se specializujeme na značky Blizzard, Atomic, Salomon, Rossignoll.Ve snowboardingu ve sportu plného radikálních změn prodáváme značky Bataleon, Burton a pro začátečníky prkna značek Stuf, Tempish.Pro pohyb je důležité také správné oblečení, abychom se mohli oddávat našim radovánkám za každého počasí a již několik let spolupracujeme na té nejvyšší úrovni se značkou Nordblanc, Protest, Burton.
 • Jaroslav Svoboda - Sports Photography

  Jaroslav Svoboda - Sports Photography

  Sportovní fotograf z Vysočiny, který se zaměřuje především na cyklistiku. Jeho fotky naleznete i na našem webu.


 • i-trenink

  AC Sparta Praha Cycling

  Continental cycling team - oficiální stránky týmu AC Sparta Praha Cycling. Partneři, složení týmu, kalendář, výsledky, historie a fotogalerie.


 • SPEEDweaponry

  SPEEDweaponry

  Prodáváme pouze jedničky, druhá místa nás nezajímají. BMC, ZIPP, CycleOps, Compex, POWERbreathe, Speedplay.
 • i-trenink

  Inza Performance Cycling Software

  Profesionální cyklistický tréninkový software vyhodnocující pomocí unikátních analýz především data z cyklistických wattmetrů s cílem stanovit výkonnost a trénovanost daného jedince.
 • Cestné Maratóny

  Cestné Maratóny

  Táto stránka je vytvorená hobby cyklistami pre hobby cyklistov a je zameraná na cestné maratóny na Slovensku a v susedných štátoch.


 • Jihlavská 24 MTB

  Jihlavská 24 MTB

  Propagovat cyklistiku a přivést ji do samotného centra krajského města Jihlava se daří organizátorům této extrémní cyklistické akce.


Rostislav Krotký © 2011-2013
Optimalizováno pro: Firefox, Google Chrome a Internet Explorer 9